Kolejna edycja targów EuroAsia Packaging w Stambule za nami. W trwającym cztery dni wydarzeniu w 12 halach targowych, zaprezentowało się ponad 900 wystawców. Wielkość i różnorodność tematyczna pozwoliła na znalezienie interesującego tematu dla każdego zainteresowanego rynkiem opakowaniowym.

Nie zawiedli także rodzimi producenci sprzętu. Na stoiskach prezentowali najnowsze rozwiązania i nowinki techniczne wprowadzane w ostatnim czasie na rynek. Można było zauważyć obecność dalekowschodnich dostawców rozwiązań dla rynku opakowaniowego i to zarówno samych producentów, jak i ich reprezentantów na rynku tureckim.

Przykładem dynamicznego rozwoju poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań jest turecki producent BAF. Na jego stoisku odbywał się premierowy pokaz nowych rozwiązań urządzeń serii Cubic.

Po zeszłorocznej premierze systemów obracania stosu Cubic 125TS, a także sukcesach w sprzedaży tych rozwiązań przez firmę 2Press na naszym rodzimym polskim rynku, przyszła kolej na duży format. Cubic Pile Turner TS-165 AC jest odpowiedzią BAF na oczekiwania rynku pod względem rozwiązań systemowych dla druku VLF. 

Przedstawiciele 2Press firmy reprezentującej BAF na polskim rynku wielokrotnie rozmawiali z właścicielem firmy Ahmedem Erkoc, przekazując mu sugestie oraz oczekiwania klientów. Ważnym elementem było np. dostarczenie obracarki stosu, która uprościłaby kwestie wymiany palet systemowych.

 

Szczególnie w drukarniach opakowaniowych, gdzie nowoczesne maszyny drukujące pracujące w trybie non stop, na najwyższych wydajnościach oraz dużych formatach, potrafią wygenerować nieznaczne rzuty na wykładaniu. Ma to kolosalne znaczenie przy późniejszej wydajności procesu sztancowania. I to tu właśnie znajduje jedno ze swoich zastosowań obracarka stosu Cubic TS-165 CA. Dokładnie przewietrzony, wyrównany poprzez wibracje oraz ułożony centralnie na palecie systemowej stos, pozwala na precyzyjną dalszą obróbkę na dalszych systemach post press.

A jakie są parametry tego ważącego 7 ton systemu? Cubic Pile Turner TS-165 AC (z funkcją automatycznego centrowania) to generacja obracarek stosów w formacie 1250×1650 mm.  Wyposażona w funkcje napowietrzania, wibracji, wymiany palet systemowych i automatycznego centrowania palet w jednej operacji. Pełen automat. Uchwyty na palety systemowe, zmotoryzowany stół do przesuwania stosu, system czujników laserowych do pomiaru środka. 

Wysoka wydajność dzięki nowo zaprojektowanemu systemowi wibracyjnemu, oraz systemowi dysz powietrznych, a także systemowi zwiększania ciśnienia opracowanemu dla dużych formatów, to tylko niektóre z podstawowych nowych funkcji tej maszyny.

Kolejną nowością BAF to podnośnik HL-140+ (mechaniczny system prowadnic bocznych). Najnowsza generacja podnośnika formatu 1100×1400 mm. Została on przeprojektowany specjalnie w celu dostosowania do zmiennych rozmiarów palet. Na szczególną uwagę zasługuje wyposażanie w zmotoryzowany system prowadnic bocznych do pracy ze wszystkimi paletami od 700×1000 mm do 1100×1400 mm. Ponadto, dzięki funkcji centrowania palet, ładunki w stosie mogą być wyrównane na paletach zgodnie z życzeniem.

 

Współpracując w roli dystrybutora systemów BAF na polskim rynku, mogę potwierdzić, że kooperacja z producentem, który rozmawia z klientami oraz słucha ich oczekiwań a następnie wdraża, jako nowe know how do produkcji jest dużą przyjemnością i satysfakcją – mówi Paweł Szpil, dyrektor sprzedaży w 2Press.

Artykuł ukazał się i jest do przeczytania na stronie Świata Druku, dostępny pod adresem:

 https://www.printnews.pl/euroasia-packaging-w-stambule-z-2press-opakowania-na-topie/

od lewej: Muhammed Erkoc, Paweł Szpil, Tomasz Beyga, Adrian Łukaszewicz, Ahmet Erkoc
Obracarka stosu

Nie zwalniamy tempa!

Maj i czerwiec 2021 to były bardzo intensywnymi miesiącami w naszej firmie. Międzynarodowe kontakty biznesowe oraz zaufanie, którym obdarzają nas nasi Partnerzy zaowocowały atrakcyjnymi kontraktami i zleceniami.

Czytaj więcej

2Press Sp. z o.o. partnerem BNP Paribas Poland Open!

W miniony weekend, w Gdyni, odbyła się pierwsza edycja kobiecego turnieju BNP Paribas Poland Open, w której wzięły udział najlepsze zawodniczki światowego rankingu WTA! Firma 2Press miała przyjemność uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu jako jeden z partnerów!

Czytaj więcej

Nowe biuro w Czechach!

W Czechach jesteśmy obecni już od dłuższego czasu, ale wraz z rozwojem firmy przyszedł czas na przeprowadzkę do nowego biura. Od teraz siedziba firmy 2PRESS HOLDING s.r.o. mieści się pod nowym adresem Ježkova 1054/10, Praha 3 13000.

 

Czytaj więcej