Niespełna trzy miesiące po podpisaniu umowy na reprezentację,  dystrybucję oraz obsługę serwisową na polskim rynku poligraficznym, pracę rozpoczęły pierwsze maszyny znanego i popularnego na wielu rynkach producenta krajek, trójnoży, utrząsarek, paletyzerów – firmy KAYM. Pierwsza instalacja krajarki 115PLS właśnie dobiegła końca.

Doświadczenie i elastyczność to ważne składniki sukcesu

Z okazji instalacji pierwszej krajarki KAYM 115PLS w drukarni Beyga i w drodze na targi w Barcelonie, odwiedził nas dyrektor exportu KAYM – Mehmed ATES. W trakcie rozmowy podkreślił, że ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w produkcji systemów cięcia, szerokie spektrum dostępnych modeli, a także elastyczność konfiguracji wyposażenia sprawiły, że urządzenia KAYM w wielu krajach stają się dla rozwijających się drukarni, urządzeniami pierwszego wyboru

Niebagatelne znaczenie posiada położenie fabryki, która znajduje się w miejscowości KONYA w Turcji, gdzie znajduje się wiele wysoko zaawansowanych technologicznie fabryk. To właśnie w tym zagłębiu przemysłowym powstaje większość podzespołów i elementów wyposażenia krajarek jak i urządzeń pomocniczych. Własne centra obróbcze pozwalają nie tylko zabezpieczyć dostawy niezbędnych do produkcji części, ale także mają wpływ na wdrażanie nowoczesnych procesów rozwojowych. 

Polska otwiera się na nowych producentów maszyn poligraficznych

Firma KAYM docenia potencjał i wysokie oczekiwania jakościowe oraz technologiczne naszych rodzimych drukarń. Producent systemów cięcia jest przekonany, że nasz rodzimy rynek będzie dla niego jednym z głównych kanałów dystrybucji w tej części Europy.

Drukarnie internetowe, komercyjne, opakowaniowe, które zainteresowały się maszynami KAYM jako czynniki decydujące wskazywały wielokrotnie na wysoką jakość, intuicyjną obsługę oraz szeroką gamę wyposażenia wchodzącego w standardową konfiguracje maszyn. Takie rozwiązanie pozwala zaplanować w pełni ergonomiczne stanowiska pracy, „szyte” na miarę oczekiwań, które pozwala jednocześnie usunąć wąskie gardła, które spowalniają procesy produkcyjne.  Nie wolno zapomnieć również o aspekcie finansowym. Korzystny współczynnik ceny do wyposażenia i jakości, sprawia że klienci mogą uzyskać zdecydowanie lepszy wynik finansowy, wpływający na ich plany biznesowe. 

Pierwsza instalacja KAYM 115PLS

Wielu producentów urządzeń posługuje się pojęciem „flagowy model”. Tak jest również w przypadku krajarek KAYM 115 i KAYM 78. Posiadając portfolio o dużej rozpiętości w formacie czyli od modelu KAYM 48 do modelu KAYM 310,  to właśnie  krajarki KAYM115 oraz KAYM 78 stanowią około 70% całości produkowanych i sprzedawanych urządzeń. Na naszym rynku funkcjonują już inne modele urządzeń KAYM, których instalacje przeprowadzone były bezpośrednio przez producenta. Pierwsza krajarka montowana pod nadzorem oficjalnego przedstawiciela na Europę wschodnią – firmę 2Press to właśnie „flagowy model” – KAYM 115PLS.

Maszyna posiada w podstawowej konfiguracji takie rozwiązania jak w pełni automatyczne tryby pracy, stoły boczne z napowietrzeniem, szerokokątne ekrany dotykowe czy AWRSS – Automatyczny system usuwania i magazynowania odpadów (cięcia i podcinania).

Nad poprawnością ustawień i działania krajarki czuwa opracowany przez KAYM system cyfrowego zarządzania. W standardowym wyposażeniu znajduje się łącze pozwalające do zdalnej analizy czy aktualizacji oprogramowania przez producenta, co niewątpliwie jest kolejnym atutem rozwiązania KAYM.

Jednym z czynników,  który decydował o wyborze tego dostawcy  przez drukarnię Beyga, jest wspomniana wcześniej elastyczność, czyli możliwość rozbudowy krajarki o dalsze elementy systemu w przyszłości. Boczne windy, utrząsarki czy paletyzer w rozmaitych konfiguracjach, dodatkowo pozwolą podnieść współczynnik efektywności pracy urządzenia.  

Plany rozwojowe

Popularność produktu na innych rynkach oraz duże zainteresowanie naszego przemysłu poligraficznego rozwiązaniami firmy KAYM pozwoliły podjąć nam decyzje o dalszych inwestycjach w infrastrukturę sprzedaży, magazynów części i przede wszystkim w profesjonalny serwis.

Przy zachwianiach łańcucha dostaw jak i problemach z dostępnością produktów, które wynikają z obecnych trudności gospodarki światowej, kontrahent o dużym doświadczeniu,  pełnym zapleczu produkcyjnym, a przede wszystkim nie wymagającym skomplikowanych oraz kosztownych procesów logistycznych jest idealnym partnerem do współpracy i gwarantem dla naszych klientów stabilności i poprawności działania – mówią właściciele 2Press Adrian Łukaszewicz i Tomasz Beyga.

Od lewej : Paweł Szpil 2Press, Tomasz Beyga 2Press, Mehmet Ates- KAYM, Adrian Łukaszewicz – 2Press.

Nie zwalniamy tempa!

Maj i czerwiec 2021 to były bardzo intensywnymi miesiącami w naszej firmie. Międzynarodowe kontakty biznesowe oraz zaufanie, którym obdarzają nas nasi Partnerzy zaowocowały atrakcyjnymi kontraktami i zleceniami.

Czytaj więcej

2Press Sp. z o.o. partnerem BNP Paribas Poland Open!

W miniony weekend, w Gdyni, odbyła się pierwsza edycja kobiecego turnieju BNP Paribas Poland Open, w której wzięły udział najlepsze zawodniczki światowego rankingu WTA! Firma 2Press miała przyjemność uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu jako jeden z partnerów!

Czytaj więcej

Nowe biuro w Czechach!

W Czechach jesteśmy obecni już od dłuższego czasu, ale wraz z rozwojem firmy przyszedł czas na przeprowadzkę do nowego biura. Od teraz siedziba firmy 2PRESS HOLDING s.r.o. mieści się pod nowym adresem Ježkova 1054/10, Praha 3 13000.

 

Czytaj więcej